• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2006 Yemin Töreni

Okul birincisi Dr. BelmaUygur’un konuşması
 
Kolay değil arkama bakmadan ayrılabilmek,
Veda sözcükleri sıralamak hiç kolay değil
Hoşçakalın demek istemiyorum
Yuvama uzaktan el sallayamam.
Kolay değil burukluğu gizlemek
Gözyaşlarını içine dökmek kolay değil
Hocalarım, fakültem, arkadaşlarım
Kalbimi sizlere bırakıyorum.
Hepiniz hoşgeldiniz... Bugün hekim olmanın gururunu ve heyecanını yaşadığımız çok önemli bir gün. Uzun zamandır bugünü bekledik hepimiz. Çok emek verdik, bir çok şeyden fedakarlık yaptık, herkesten çok çalıştık, gençliğimizi herkezten az yaşadık. Tabi ki bu yolda tek başına değildik. En büyük destekçilerimiz, ailelerimiz.

Bugün bir çok kişiye teşekkür etmem gerek. Ama en değerlisini ve özelini annem ve babam için yapmak istiyorum. Sevginiz, yapmak istediklerim için hep güç verdi bana. Sizinle gurur duyuyorum ve hep gurur duyacağım. Sizi çok seviyorum.

Arkadaşlarımı temsilende burda olan veya olamayan, yaşayan,yaşamayan tüm anne babalara teşekkür ederim. Sizin desteğiniz ve sevginiz olmasaydı burada olamazdık. İyiki varsınız.

Bu fakültede çok şey gördük, öğrendik. Bilimsel bakışı,sabırla ve merakla dinlemeyi, ne kadar yorgun olursak olalım çalışmak zorunda olmayı, çağdaş T.C. değerlerine sahip çıkmayı insan sevgisini, bir insanı hayata döndürmek için verilen çabayı, iyileşen bir çocuğun yüzündeki neşeyi gördük.

Çok değerli hocalarımız oldu. Onları hayranlıkla ve dikkatle izlerdik. Her cümleleri çok önemliydi. Deneyimleri bizim için eşi bulunmaz bir hazineydi. Bilgilerini bizimle paylaşan ve bize EMEK veren hocalarımıza çok çok teşekkür ederim.

Tabi ki bunun yanında bu hastanenin kuruluş amacını; adının önündeki ünvanın veriliş sebebini çoktan unutmuş hocalarımızda oldu. Onlar bilmelidir ki yapacağımız hatalarda onlarında payı var.

Biz iyi bir tıp eğitimi aldık. Ama mevcut şartlarda hastane imkanlarımız, hasta kapasitemiz ve hocalarımızla daha iyisini yapabilirdik. Bu amaç için çabalayan her aşamada bizimde görüşümüzü alan, fikirlerimizi önemseyen bir idaremiz vardı. Değişimler çok yavaş oldu ve biz ancak küçük bir kısmına yetişebildik. Bizi dinleyen, gönülden çaba gösteren tüm idarecilerimize teşekkür ederim. Hep eksikliğini hissettiğimiz bir konuda hasta-hekim iletişimi konusunda 1 haftalık bir eğitim aldık. Hem biz hem de hocalarımız için çok faydalı olan büyük organizasyondu. Bu organizasyonda emeği geçen hocalarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Ama her şeyden önemlisi, bu fakülteye birlikte başladığım ve tüm zorluklara beraberce göğüs gerdiğimiz arkadaşlarıma, dostlarıma teşekkür ediyorum. Sevinci de üzüntüyü de birlikte paylaştık, zor zamanlarda birbirimize dayandık. Birlik olmanın gücünü hissettik hep sizler anılarımın en güzel yerinde olacaksınız. Unutmadan, özellikle son dönemde eğitim ve öğrenimimize büyük katkıda bulunan o yoğun iş temposunda bize vakit ayıran özverili asistan abi ve ablalarımıza da teşekkür ederim.

Annem bana hep beyaz güvercinim der. Şimdi hepimiz beyaz birer güvercin olduk ve artık yuvadan uçmaya hazırız.